… ami házhoz megy.
… ami házhoz megy.
„Házhoz megy a Zenede” Ezzel a címmel tartottak előadást a moziban. Véletlenül értesültünk róla, egy ismerősünk küldte át e-mailben a neki küldött felhívást, amely ingyenes zenés-táncos zenetörténeti előadásként ajánlotta figyelmünkbe az eseményt.
Utólag láttam, hogy 1500 illetve elővételben 1000 Ft-ért árultak rá jegyeket. Mindenesetre mi simán besétáltunk jegy nélkül, senki nem foglalkozott velünk.
Amúgy az esti előadáson, jó ha negyedház volt, lehet, hogy nem is sokan tudtak róla.
Amúgy, mint kiderült ezt a programot alapvetően gyerekeknek és tiniknek szánták délután nekik volt két előadás, gondolom azokra az iskolákban szerveztek közönséget.
„A program: 90 perces interaktív zenés, táncos előadás a 20. század könnyűzenéjének fejlődéséről, illusztrációkkal, projektorkivetítéssel.
- 4 tagú zenekar: Abebe Dániel BEBE, a Back II Black frontembere énekel, Balogh Roland Príma Díjas művész, a 2009. Montreux Jazz-gitár verseny nyertese gitár, Balogh Zoltán a 2010. Montreux jazz-zongora verseny döntőse, és Bordás József a Magyar Jazz Szövetség elnökségi tagja dobol illetve az előadást tartja.”
„A projektet a Magyar Művészeti Akadémia illetve a Nemzeti Kulturális Alap szakmailag illetve anyagilag támogatja.”
Felkeltette az érdeklődésemet.
Természetes, az időbeli korlátok miatt szükségszerű is, hogy nem terjed ki mindenre, ami idetartozna, az is természete, hogy egy koncepcióhoz, jelen esetben az amerikai négerek zenéje, kötődve fejti ki gondolatait, de felszínes és pontatlannak nem kellett volna lenni.
A talán csak nyelvbotlás volt, a Rolling Stones Amerika válasza volt a Beatles sikereire.
Az is erős leegyszerűsítés és nem is teljesen igaz, hogy a Beatles zenéjéből fejlődött ki a disco zene, a Rolling Stoneséból pedig heavy metal. Azt még csak elfogadom, hogy az Illés a Beatles magyar megfelelője volt, de hogy az Omega a Stonesé lett volna? Semmi köze hozzá. Szerintem.
Tudom, hogy Fenyő Miklós a rock and roll hazai megteremtőjének tartja magát, de nem kellene ezt tényként.
Amúgy a zene tényleg nagyszerű volt. Bár Earh Wind and Fire-t játszani fúvósok nélkül…